Skip to main content
ZEEWOLDE – VV Zeewolde heeft zaterdagmiddag uitstekende zaken gedaan in de strijd om de tweede plaats in de 3e klasse B. ESC uit Elburg werd met 9-0 van de mat gespeeld, de formatie van Carl Aventurin begreep heel goed dat het doelsaldo aan het eind van het seizoen (volgende week zaterdag) weleens van doorslaggevende betekenis zou kunnen zijn. 

 

Met een afstandsschot zette verdediger Enno van Keulen zaterdagmiddag de thuisploeg al na vier minuten op voorsprong. Na twintig minuten verdubbelde Pepijn Pelgrum de score met eveneens een pegel van buiten de zestien. De schutter kreeg in de 38e minuut nog een grote kans, maar nu miste hij. De laatste vijf minuten voor rust waren zeer slordig voor VVZ. De gasten uit Elburg kwamen zelfs een paar maal gevaarlijk in de buurt van doelman Martin van Barneveld, maar Donny Mulder en Max Lamberink hadden hun vizier niet op scherp staan. Direct na rust was Pepijn Pelgrum heel alert, hij scoorde in de omschakeling en besliste daarmee de wedstrijd: 3-0. Collin van de Brink maakte er na een uur spelen 4-0 van, wat normaliter een uitslag zou zijn geweest waarmee je voor de dag zou kunnen komen. De polderboys realiseerden zich echter dat extra doelpunten weleens van grote waarde zouden kunnen zijn voor de stand op de ranglijst en in de strijd om de tweede periodetitel. Dat betaalde zich het laatste kwartier uit. VVZ was helemaal los en voor de tegenstander was er op dat moment geen houden meer aan. Er kwamen nog doelpunten van Collin van den Brink (75e minuut), Tom de Boerdere (78. en 82.) en Yannick van Zwam (88. en 90.). Tussendoor miste Pepijn Pelgrum nog een strafschop, anders zouden er dubbele cijfers op het scorebord zijn verschenen. Dit moet echter figuurlijk worden opgevat, het scorebord bij het hoofdveld kon de doelpunten op het laatst niet meer bijhouden…

Concurrent SC Hoevelaken verloor zaterdagmiddag met 3-2 bij Swift ’64, waardoor VVZ de tweede plek op de ranglijst over wist te nemen. EFC ’58 blijft nog wel volop meedoen, de Ermeloërs overklasten DSV ’61 uit Doorspijk met 4-0. Aventurin en zijn mannen zijn nu zeker van de nacompetitie. Het resultaat van de laatste wedstrijd op zaterdag 20 mei zal bepalend zijn hoe gunstig de ploeg hieraan gaat starten. Zeewolde moet dan op bezoek bij VVOP. De ploeg uit Voorthuizen is al kampioen en zal ongetwijfeld z’n sportieve plicht willen doen. Als VVZ echter net zo gretig voor de dag komt als zaterdagmiddag het geval was, is er veel mogelijk…