Skip to main content

De eerste column in het nieuwe jaar 2023. De titel zal in eerste instantie wat vreemd aandoen maar het heeft alles te maken met voetbal en wat VVZ groot maakt. Als pensionada’s (zij die geld en niets te doen hebben) besloten we om weer eens wat te doen. De Kemphaan bij Almere was het doel. Na afloop besloten we wat te drinken (ikke natuurlijk bier €3,50 voor een glas). Een jong meissie liep langs en zei spontaan “jullie komen toch uit Zeewolde. Ik ken u van het voetbal”. Mijn eega (iets ouder meisje) zei tijdens het gesprek “ja hij doet ook iets met stukkies. Ja, zei ze dat weet ik dan moet je maar eens reclame maken voor de Kemphaan. Bij deze. Een topattractie. De handelsgeest heeft ze waarschijnlijk van de ouders die een bedrijf hebben en een elftal sponseren. Zelf had ze ook gevoetbald bij VVZ en volgens mij ook in de kantine geholpen. Velen zullen het herkennen. Als je ergens heen gaat en dat het dan over je cluppie gaat. Dan voel je gepaste trots. Dat laatste moet nog gaan blijken. Een heus trainingskamp in Portugal (Portugal of alle places). Effe 2 hele flauwe; stuur Garry naar Schotland om een schot te halen (om het doel dicht te spijkeren) of die ouwe van Walking footbal (ik mag geen walking dead meer zeggen) naar Italie voor een speler (die ijs kan verkopen).

Voor de kenners een HvdM. Als glazenbolkijker, futurist, luchtfietser, orakel, gediplomeerd fantast, wichelroedeloper en trendwatcher voorspel ik jullie we gaan promoveren (wanneer is nog de vraag). In mijn aangeleerde hulpeloosheid moet ik leren in between te kijken, het spel beter leren lezen en het niet meer hebben over Reinier. Ik moet mijn excuus maken naar het 2e. Ik zou uit naar Bennekom gaan maar het was me te koud (kansloos verloren). Tussendoor effe winnen van hullie die 2e staan. Op de site dacht ik te lezen dat ze afgelopen zaterdag een oefenwedstrijd tegen Unicum zouden spelen (was me het niet waard). Bleek het om het 3e te gaan. Het ploegie van die toptrainert wint van Zwart Wit. Komende zaterdag ben ik erbij. Zaterdag effe kijken bij onder 19 tegen Groen Wit Apeldoorn (maakte ik 50 jaar geleden mijn debuut als speler van FC Nieuwland in het 1e). Opmerkelijk was “leverstoot en opstoot”. Onder 17 ook gekeken. Tegen Klaarendal Arnhem. Ik ga maar niet uitweiden over mijn voetbalverleden in die regio. Zij die Sv de Paasberg kennen (als sponsor toen de Walm) weten genoeg. Nu een prima vereniging. Iemand zei het is schorriemorrie (boefjes) van de straat en iets over een patroontas (wat ik niet durf te schrijven). Staan we 5 minuten voor tijd voor. Weer een opstootje en de wedstrijd gestaakt. Het lijkt wel of je tegenwoordig een ME-peloton achter de hand moet houden bij die testosteronbommetjes. Niet leuk dus. Laten we hopen (ik denk het niet) dat het zaterdag bij het 1e tegen Zwart Wit een leuke sportieve wedstrijd gaat worden met winst natuurlijk. Jullie zijn het voorbeeld.  Tot zaterdag en Michelle bedankt voor die leuke ervaring.